Dlaczego warto spędzić wakacje w północnej część wybrzeża?

Region Costa Blanca dzieli się na część południową wokół Alicante i część północną - rozciągająca się od miejscowości Benidorm do Dénia. Naszym zdaniem znacznie piękniejszą i ciekawszą częścią jest północna Costa Blanca. Pragniemy przybliżyć Państwu ten wyjątkowy region Hiszpanii, który nadal czeka na odkrycie przez turystów z Polski. Czym różni się północ od południa?  W przeciwieństwie do okolic Alicante, region północny jest górzysty. Już za miejscowością Benidorm pojawiają się pierwsze wzgórza a krajobraz z półpustynnego zamienia się w coraz bardziej zielony. Klimat jest tu łagodniejszy a wzgórza porasta las śródziemnomorski. Dzięki zróżnicowanemu ukształtowaniu terenu różne są także tutejsze plaże. Każdy dzień wakacji możemy spędzić na innej plaży! Do wyboru plaże: piaszczyste i kamieniste, małe ukryte wśród skał i zatok oraz większe wychodzące na otwarte morze. Plaże kameralne wręcz intymne, i te ciągnące się wzdłuż bulwarów miejskich. Tym co dodatkowo wyróżnia północną część od reszty wybrzeża jest zrównoważona zabudowa. Przeważają domy jednorodzinne i wille z basenami otoczone ogrodem. Domy budowane przez zamożnych Europejczyków i Hiszpanów to także pewność wyższej jakości i standardu, a co za tym idzie lepszy komfort i zadowolenie ze spędzanego tu czasu. Wszystko to sprawia, że naszym zdaniem, jest to najpiękniejsze miejsce na wakacje w tej części Hiszpanii. Odkryj północą Costa Blanca i przekonaj się o tym samemu!

Enklawy spokoju - miasta północnej Costa Blanca.

Altea. Średniowieczne, białe miasteczko z piękną starówką na szczycie wzgórza. Polecamy wieczorny spacer po brukowanych uliczkach pełnych sklepów z pamiątkami i restauracji. Miasto posiada także nadmorski deptak.

Calpe. To jedno z największych miast regionu. Znajdują się tutaj dwie duże piaszczyste plaże oferujące pełną gamę usług turystycznych i atrakcji wodnych. Nad miastem góruje symbol wybrzeża - wzniesienie Peñón de Ifach. Co sobotę odbywa się tu duży lokalny targ.

Moraira. Zwana perłą północnej części to niewielka miejscowość z pięknymi piaszczystymi plażami, pozostałościami mauretańskiej twierdzy i klimatycznym centrum z mariną. Osiedla domów położonych na wzgórzach otaczających miasto należą do najbardziej luksusowych w regionie. Moraria, razem z niedaleko położoną Benissa, to najczęściej wybierane miejsca do zamieszkania przez bogatych Europejczyków.

      


Javea.
Miasto dzieli się na trzy części: starówkę, port i plażę Arenal. W okresie letnim wokół plaży skupia się życie miasta. Wzdłuż plaży ciągnie się promenada z licznymi restauracjami, barami i sklepami.  Zamieniony w nowoczesny Nautic Club port należy do największych w regionie.

Dénia. Położona u podnóży Parku Krajobrazowego Montgó Dénia słynie ze swojej długiej piaszczystej plaży w centrum miasta oraz portu, z którego odpływają statki pasażerskie na Ibizę i Majorkę. W sumie do miasta należy ponad 20km plaż.

Benidorm. To turystyczne centrum Costa Blanca. Miasto otoczone jest parkami rozrywki i oferuje wszystkie morskie i lądowe atrakcje. Życie skupia się przy plaży de Levanete ciągnącej się wzdłuż miejskiego bulwaru, która uznana została za jedną z 10 najlepszych na świecie.

 

Jak najlepiej, najszybciej i najtaniej dotrzeć na Costa Blanca?

Bezpośrednie połączenia lotnicze z największych miast Polski do Alicante proponują tanie linie lotnicze WIZZAIR, RYANAIR oraz NORVEGIAN. Koszt podróży w obie strony waha się w zależności od terminu i daty rezerwacji od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za osobę w dwie strony. Droga z lotniska do północnej części Costa Blanca zajmuje ok. godzinę. Najlepiej jechać autostradą Alicante-Walencja. Jeśli chcemy zatrzymać się po drodze na plaży lub w restauracji można wybrać drogę krajową N332 prowadzącą wzdłuż wybrzeża. Koniecznym będzie wynajęcie na miejscu samochodu. Oferta wynajmu samochodów jest duża i zróżnicowana. W zależności od klasy auta i okresu wynosi od kilku do kilkudziesięciu euro za dzień wynajmu.