Calpe to miejscowość położona w sercu Costa Blanca, w połowie drogi między Alicane a Walencją. Dawniej mała rybacka osada dziś jedno z największych miast północnej części wybrzeża. W latach trzydziestych XX w. miejsce upodobał sobie Ernest Hemingway. Czysta morska woda, piękne górzyste krajobrazy oraz lokalna atmosfera sprawiały, że na przestrzeni lat Calpe zyskiwało kolejnych miłośników. Dziś jest to kurort przyciągający turystów z całej Europy.

Symbol Costa Blanca

Nad miastem góruje wzniesienie Penón de Ifach, którego wysokość wynosi 332 m n.p.m. Jego charakterystyczny kształt sprawił, że stało się symbolem wybrzeża. Przy dobrej widoczności ze szczytu można zobaczyć Ibizę. W mieście odbywa się kilka interesujących imprez m.in. tradycyjna hiszpańska feria flamenco, fallas, fiesta de Moros y Cristianos, a także organizowana przez mniejszość niemiecką, Święto Piwa. Wzdłuż dwóch największych plaż ciągnie się deptak z barami, restauracjami i sklepami. W porcie zjeść można pyszną rybę i owoce morza złowione tego samego dnia.

calpe seacalpe sea 2

Najlepsze plaże wybrzeża

Calpe oferuje wiele atrakcji turystyczno-wypoczynkowych. Posiada bogatą i dobrze zorganizowaną infrastrukturę turystyczną. Patrząc z piaszczystej plaży na załamujące się morskie fale i błękitne niebo zapomnieć można o upływającym czasie. Trzynaście kilometrów morskiego wybrzeża z zatoczkami, plażami i portem to przestrzeń czekająca na eksplorację. Wzdłuż wybrzeża ciągnie się malownicza trasa piesza. Jakość zarządzania i czystość tutejszych plaż potwierdzona została Certyfikatami ISO 9001 i 14001. Trzy z nich, Playa de Levante (La Fossa), Playa del Cantal Roig i Playa del Puerto Blanco, uznane zostały za jedne z najpiękniejszych plaż wybrzeża.W sumie Calpe posiada 14 plaż wokół których funkcjonuje 5 klubów żeglarskich i przystani jachtowych.