Zapewniamy pomoc w organizacji wakacji na Maderze. Organizujemy:

  • opiekę polskojęzycznego przewodnik,
  • transfer z/na lotnisko,
  • przygotowanie programu zwiedzania wyspy i potwierdzenie wybranych atrakcji,
  • wynajem samochodu z dowozem na lotnisko
  • inne w zależności od wymagań.

Poniżej przedstawiamy wybrane atrakcje turystyczne na Maderze.

Wycieczka po Maderze z polskim przewodnikiem

Całodzienna wycieczka po Maderze z polskim przewodnikiem. W ofercie kilka rodzajów zwiedzania dostosowanych do rodzaju i ilości grupy. Wycieczki do tradycyjnych maderiańskich miejscowości, możliwość poznania życia wyspy od kuchni oraz bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami. Podczas wycieczek przedstawiamy historię regionu oraz ciekawostki z nim związane.

Jeep Safari – po bezdrożach wyspy

Całodniowa wycieczka górskimi ścieżkami do centralnej części Madery. Samochód Jeep Land Rover Discovery 4x4. Pojemność do 6 osób + kierowca/przewodnik. Podczas wycieczki organizujemy piknik na świeżym powietrzu. Wycieczka całodzienna. Transfer z/do domu.

     

 

Rejs katamaranem

Gratka dla miłośników podglądania ssaków morskich! Podczas rejsu można zobaczyć kilka rodzajów delfinów m.in. delfina zwykłego, cętkowanego oraz butlonosa, a także dwa rodzaje waleni. Jeśli warunki pogodowe będą korzystne uczestnicy wyprawy wykąpią się u stóp Cabo Girão – drugiego najwyższego klifu Europy. Transfer z/do domu, toalety, serwis barowy na pokładzie.     

Piesze wycieczki (levady)

Spacer wzdłuż kamiennych kanałów irygacyjnych. Trasy prowadzę przez najpiękniejsze zakątki Madery wśród paproci, mchów i drzew wawrzynu. Budowane od początku kolonizacji wyspy w XV w. kanały irygacyjne, transportujące wodę z wyższych partii gór na północy do nizinnego południa, stworzyły swoistą sieć szlaków. Ich łączna długość - wedle różnych źródeł - waha się od 1400 do 2tys. km. Wycieczka w grupie lub indywidualnie z przewodnikiem i/lub z lunchem na wolnym powietrzu. Transfer z/do domu. 

Nurkowanie na Maderze

Madera to także raj dla miłośników nurkowania. Poznajcie podwodny świat wyspy. Zobacz film pokazujący ten podwodny świat.


Pola golfowe na Maderze

Madera oferuje golfistom idealne warunki do gry. Lokalizacja pól wśród gęsto porośniętych wzgórz z widokami na Ocean Atlantycki zwiększa poziom satysfakcji z gry. Dodatkową zaletą jest łagodny i zdrowy klimat. Z trzech pół golfowych dwa znajdują się na Maderze i jedno na wyspie Porto Santo.

Palheiro Golf Club

18-dołkowe pole mistrzowskie o 72par. Położone jest w posiadłości Palheiro Estates, na której znajduje się także 5-gwiazdkowy hotel  Casa Velha do Palheiro. Pole otoczone jest lasami sosnowymi i tropikalnymi. Znajduje się 500 m n.p.m. ok. 10min jazdy samochodem z Funchal.  Uznane zostało, przez Golf World Magazine, za jedno z 200 najlepszych pół golfowych w Europie. Odwiedź stronę.

Club de Golf Santo de Serra

27-dołkowe pole położone na wzgórzach z przepięknym widokiem na Ocean Atlantycki.
Pole znajduje się 15min jazdy samochodem od Funchal. Odwiedź stronę.

Porto Santo Golf Club

18-dołkowe pole zaprojektowane przez  Severiano Ballesteros, w formacie 6 par 3, 6 par 4 i 6 par 5,
dając w sumie 72 par. Pole położone jest na wyspie Port Santo, 40km od Madery. Odwiedź stronę.